Erlebnispark Voglsam


Tento park v nás zpočátku vzbuzoval podivné pocity. Nebylo tam příliš lidí, u vstupu nám nebylo jasné, jestli se platí klasicky nějaké celkové vstupné (aniž by bylo jasné, jaké atrakce nás čekají), ani výhled od vstupu do areálu nevypadal extra vábně ... Pak jsme ovšem zjistili, že můžeme jít dál a případně platit u jednotlivých atrakcí. A tak jsme šli, a bylo to sice obyčejnější, ale docela dobré. Hned u vstupu motokárová dráha (tu jsme ovšem neotestovali), pak zajímavá bobová dráha, minigolf, něco jako fotbalový minigolf, nějaké to zvíře, dalších pár drobností a konečně - velmi slušné lanové centrum. A to bylo něco pro dceru. Pěkně si polozila i pojezdila na dlouhých sjezdech přes údolí. Perfektní. Možná by potřebovala parťáka, ale my jsme se do toho nedali - už kvůli nevhodnému oblečení a obutí. No, tento park se asi teprve postupně buduje, rozvíjí.

Schönau: Obec v Bavorsku v okrese Rottal – Inn mezi typickými dolnobavorskými kopci, daleko od hlavních dopravních tras. 1. zmínka v tzv. "Moosburg Note" z 890. Středověký vodní hrad přestavěn 1901 – 3. Dvě zdobené Lunettengiebeln obdélníkové budovy s vikýři a arkýři, zasazené v hlavní věži. Park postaven dle vzoru Carla von Effnera 1870. Novogotický jednolodní farní kostel sv. Štěpána postaven 1890 – 1 dle plánů Johanna Baptista Schotta. Pozdně gotický předchůdce zůstal v podobě vedlejší kaple na v straně integrovaného sboru. Barokní oltář postaven kolem 1680 a zahrnuje řezby Sv. Josef a Sv. Jiří v životní velikosti a na oltáři kamenování sv. Štěpána.

Erlebniswelt Voglsam (z Aschau 71, 1.05; u malebného Schönau, u Pfarrkirchenu), obyčejnější, ale dobré. Rupert Stadler, Voglsam 1, 84337 Schönau; https://www.erlebniswelt-voglsam.de.