Muzea


Deutsches Museum: Jedno z nejstarších a největších muzeí vědy a techniky na světě otevřeno 1925. Prostřednictvím modelů, rekonstrukcí a multimediální projekce nám přibližuje taje mnoha vědních oborů. 14 km chodeb rozdělených do mnoha oddělení nabízí expozici letectví, automobilů, lodí, mikroelektroniky, astronomie, prohlédnout si oddělení fyziky a chemie nebo třeba navštívit observatoř. Na ostrůvku Museumsinsel.

Alte Pinakothek: V jedné z nejslavnějších uměleckých galerií na světě můžeme zhlédnout mistrovské díla německých, španělských, italských či nizozemských malířů ( V zemi peciválů od Brueghela, Snímání z kříže od Rembrandta, Podobizna sedícího Karla V. od Tiziana, Čtyři apoštolové od Dürera ).

Neue Pinakothek: Galerie vystavující moderní evropské malířství a sochařství (Mladá rolnice se třemi dětmi stojící v okně od Waldmüllera, Neptunovy koně od Cranea, Markýza de Caballero od Goyi, Don Quijot od Daumiera, Snídaně v ateliéru od Maneta ).

Bayerisches Nationalmuseum: Založené 1855. Nalezme zde románské, gotické, barokní, lidové či užité umění (obrazy, sochy , figurky ze slonoviny, vánoční betlémy, porcelán ).