Garmischpartenkirchen


Malé městečko, trochu zklamání. Většinou ulic projíždí transitní doprava, žádné regulérní centrum ... Ale kafíčko samozřejmě dobré.

Klimatické léčebné lázně a známá zimní metropole na úpatí Zugspitze. Místo dávného historického osídlení (Ilyrové, Keltové, Římané), pak důležité centrum na obchodních stezkách do Itálie. Místo ZOH 1936. Uchvátí tu nejen výhled na horskou kulisu, ale také pohled shora na město. Okolo se rozprostírající jezera a horské potoky skýtají grandiózní panorama. Sportovně aktivní turisté zde najdou výzvu k výletu přes vysoce položenou náhorní plošinu anebo k pochodu spojenému s lezením po skalách v mohutném masivu Wetterstein. Nicméně, nemusí jít pouze o extrémní sporty: mnoho dobře udržovaných vycházkových cest je vhodných pro všechny – i pro dětské kočárky a vozíčkáře. A s příchodem zimy získává tento region zvlášť přitažlivé kouzlo.

Lázeňský park:

Farní kostel St. Martin:

Alte Kirche Garmisch: Původní stavba z kolem 1280. Rozšíření v pol. 15. stol.

Historická Ludwigstrasse:

Klášter St. Anton Garmischpartenkirchen: Sv. Anton (Paduánský) je poutní kostel nad GaPa. Od 1935 u kostela františkánský klášter, v současné době dva bratři. Na místě dnešního kostela od 17. stol. malá Antoniuskapelle, darovaná bratranci Jakobem a Johannem Lidly. Kaple nahrazena 1704, jako poděkování za ušetření kraje za války o španělské dědictví, novou budovou, otevřenou 1708. Za faráře Dr. Matthiase Samwebera kostel 1734 – 6 rozšířen. Cibulová kupole, dům kněze a jeskyně. Stropní fresky považovány za nejkrásnější fresky v Bavorsku z 18. stol. Fresky již jen v kupoli, od jtyrolského malíře Johannese Evangelisty Holzera.